| M1XTaP3 a întrebat:

Cum sa invat matematica mai repede si ma usor? Trebuie sa ma pregatesc intens pentu sesiunea a-2-a din toamna la matematica si nu stiu cum sa fac sa o inteleg macar pentru un 5 eu m-am gandit sa fac meditatii si sa iau memoplus.Astept raspunsurile voastre dau FUNDA. happy

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cumpără o culegere de teste şi încearcă să lucrezi zilnic din ea. De preferat ar fi să aibă şi rezolvări, să te poţi verifica.
Da, ar fi foarte bine să faci şi meditaţii. Un profesor ştie mai bine cum să-ţi structureze materia astfel încât să înţelegi.

Multă baftă!