| Hask1234 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, daca nu iau proba la matematica si merg in toamna, mai am timp sa ma inscriu la facultate? Sau ce pot sa fac?

Da, stiu sa invat laughing, dar ma refer daca mai am timp dupa sesiunea de toamna pentru a ma inscrie.
Mersi! happy

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La facultățile unde e concurenta, nu. Dar sunt multe facultăți de stat la care rămân locuri in toamna (la universitatile tehnice, asta pentru ca deși se intra ușor se iese foarte greu, nu e deloc ușor sa treci printr-o facultate tehnica). In plus sunt foarte multe facultăți private de unde poți alege. Dar totuși mergi la o facultate de stat. Chiar și la ASE parca mai rămân câteva locuri in toamna, o sa vezi după sesiunea de admitere din vara.

| DanielPH a răspuns:

Dupa ce dai bacul in toamna incep si inscrierile de toamna, care sunt special pentru cei ce nu l-au luat din prima.
Acum conteaza facultatea la care dai, s-ar putea sa prinzi loc doar la taxa, ori la specializari mai slabe.
Asa ca...
Succes la bac! Sa-l iei din prima!

| cosmin1324 a răspuns:

Nu prea mai prinzi locuri atunci deci cam greu

| Directioner99 a răspuns:

Pai la bac sunt doua sesiuni, vara toamna, asa e si la facultate 2 sesiuni de inscrieri