| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi organizez temele? am 6ex GRELE la mate, de invatat trebuie sa invat la istorie am 8 lectii si la romana am teme usoare!

Răspuns Câştigător
| xXAnGeLXx a răspuns:

Cel mai bine e sa incepi cu invatatul, iar apoi temele usoare pentru ca dupa alea grele nu o sa mai ai chef de nimic!big grin

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Iti faci tema la romana. Citesti o data la istorie. Te apuci de mate.Cand faci pauza la mate, mai frunzaresti la istorie. Mai citesti la istorie inainte de culcare. Orice text citit de cel putin 3 ori ( cu pauze de 1 1/2 - 2 ore intre lecturi) iti ramane 75 % in memorie. Mai citesti la istorie inainte de ora.

| aaaa12345 a răspuns:

1)faci la romana
2)mate
3)istorie

Pa, pa!

| Frau a răspuns:

Nu e bine asa...incepi cu cele grele, sau poate sa incepi sa inveti pentru ca daca esti prea obosita de la scris nu mai ai chef si de invatatstraight face iti va cadea fata in caiet crede-ma!straight face invata putin la inceput scrii tot si mai inveti si la sfarsit pana iti cade capul in caietwinking!

| SakuraBeauty a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic eu sunt dupa amiaza si imi e si mie c-am greu sa imi organizez timpul dar daca esti de dimineata te sfatuiesc sa le organizezi pe grad de dificultate fa intai tema la romana apoi ce ti se pare tie mai usor ca sa elimini din lista cu teme de facut si vezi ce ti-a mai ramas de facut. romana, istorie, mate. sper ca te-am ajutat daca nu scuze pup

| Jacob27 a răspuns:

Inveti la ist faci la romana si dupa aia la matematica

| UnicornsAreLove a răspuns:

Pai mai intai fa temele usoare, apoi cele la mate ce mai sti si le lasi la urma pe cele mai grele apoi la istorie inveti ca sa iti ramana ceva in cap.Mult succest si sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Iuliana, si eu tot dupa amiaza sunt!

| never_5650 a răspuns:

Ai putea sa te apuci de ele si sa nu mai stai pe net?