| K1dAnonim a întrebat:

Cum sa usuc repede pana la 12 vreo 20 de flori repede
Multumesc anticipat
Funda+vot!

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cel mai repede le usuci cu fierul de calcat.
Le pui intre doua coli de sugativa (daca nu ai, merge si intre doua coli de prosoape de bucatarie din hartie), dupa care treci cu fierul pe deasupra.
Le lasi un timp si repeti operatia.
Reusita e sigura.
Incearca!

| LissaHateaway98 a răspuns:

Incearca cu fionul. Daca iti trebuie si presate e si mai bine. Dar cu fionul si gurm merge. Dar ai grija sa nu fie dat pe aer rece. Da-l pe aer cald. Succes.^^

| Miruna26 a răspuns:

Eu a trebuit sa fac un ierbar si ramasesem cam in urma asa ca le-am uscat cu fionul. Bineinteles ca nu au fost uscate cum ar fi fost daca le lasam din timp la uscat, dar am luat un 10!