| anonim_4396 a întrebat:

Cum se alege seful de grupa la facultate?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pur si simplu va intelegeti intre voi si alegeti pe cineva. Noi, dupa prima saptamana de facultate, chiar daca nu ne cunosteam prea bine, deja aveam un sef de grupa.

| dannyel86 a răspuns:

In cazul meu, dupa media de admitere la facultate a celor care au facut parte din aceeasi grupa. Nu-mi amintesc sa fi ales seful de grupa, pentru ca nici nu ne cunosteam foarte bine. Ulterior s-a dovedit ca acea persoana avea competente in a reprezenta grupul. Nu stiu daca e valabila regula asta peste tot.