| LanguageMaster a întrebat:

La facultate există şefi de grupă?

10 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, in general, exista un sef de grupa care tine legatura cu secretariatul si cu profii, transmitand colegilor informatii referitoare la note, datele examenelor/partialelor, materiale (suport de curs, fise de lucru pentru seminar etc), unele modificari de orar (suspendarea unui curs sau schimbarea intervalului acestuia).

| LanguageMaster explică (pentru Cameliapantiru):

Pe ce criterii este ales şeful?

| Cameliapantiru a răspuns (pentru LanguageMaster):

In general, este aleasa acea persoana care se ofera voluntar. Se recomanda sa fie un student care are cunostinte bune de operare PC (Inclusiv pe pachetul Office, pentru a putea realiza diferite documente in Excel, de exemplu) si o caligrafie frumoasa, sau macar lizibila. Si, evident, sa fie un bun comunicator, sa fie deschis si amabil cu toti colegii, sa fie punctual, serios, responsabil si, de preferat, sa aiba un program relativ flexibil si lejer in afara cursurilor de la facultate (sa nu aiba job, cel putin nu job cu orar fix si de durata si sa nu mai urmeze si alta facultate, simultan).

| endizaw a răspuns:

Depinde de facultate.

| LanguageMaster explică (pentru endizaw):

Deci la unele facultăți există?

| endizaw a răspuns (pentru LanguageMaster):

Dap, la ce facultate mergi?

| LanguageMaster explică (pentru endizaw):

Drept

| endizaw a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu, la facultatea de drept sunt 2% sanse sa aiba sefi de grupa.

| RigorMortis a răspuns:

In mod normal trebuie șefi de grupa la orice facultate pentru a transmite informațiile la/de la profesori și decan legat de note și alte probleme.

| LEUCE a răspuns:

Pe digi exista