| Teooooooo a întrebat:

Cum se dau premiile la liceu? Intre cat si cat?

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

La inceperea scolii, prin septembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locul 1 : primul sau toti cei care au media anuala cuprinsa intre 9, 50 si 10
Locul 2 : primul, sau toti cei care au media cuprinsa intre 9 si 9, 50
Locul 3 : primul, sau toti cei care au media cuprinsa intre 8, 50 si 9
Mentiune : Toti cei care au media cuprinsa intre 8 si 8, 50

| Teooooooo explică (pentru anonim_4396):

Eu am avut 8.60 si am luat mentiune. Cum zici tu era in generala, la mine. thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teooooooo):

Depinde de la caz la caz, dar in general, premiile in liceu, se acorde dupa medie. Adica, daca unu are 10 si altu are 9, 99, amandoi iau premiul 1, pentru ca media lor este intre 9, 50 si 10.

Insa eu am terminat liceul in anul 2010, posibil sa fie altfel acum procedura. Eu ti-am zis din ce mi-am adus aminte

| Teooooooo explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos, oricum. big grin

| EMike a răspuns:

Primii 3 iar restul de la 9.00 in sus mentiuni.

| ghitanionutz a răspuns:

Depinde de ce nota iei precum :
9.50 - 10 = premiul I
9.00 - 9.49 = II
8.50 - 8.99 = III
8.00 - 8.49 = mentiuni