| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Cum se fac cererile de motivare a absentelor?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Catre doamna director,

Subsemnata (numele mamei tale), mama a elevului (numele tau), va rog sa motivati absentele fiului meu din data de (scrii zilele in care ai lipsit), acesta absentand din cauza unor probleme personale.

Data Semnatura

Totul pe o foaie A4. Mai sunt si alte variante, insa eu asa le faceam cand eram la liceu. N-au fost probleme niciodata. Vezi sa nu pui prea multe date, iar intervalul dintre ele sa nu fie de mai mult de 5 zile. La mine la liceu aveam dreptul la 3 asemenea cereri, adica 3 zile. La alte licee erau si 5 cereri pe semestru. Intereseaza-te la tine cum e.

| asperger a răspuns (pentru AFR81):

Regula e 3 zile pe an scolar NU pe semestru(conform regulamentului de ordine interioara a ministerului educatiei)

| AFR81 a răspuns (pentru asperger):

Eu am spus cum era la mine la liceu. Nu mă contrazice. N-ai cum.

| asperger a răspuns:

@Adrianfederer
http://cnlodobescu.ro/wp-content/uploads/2014/10/ABSENTE.pdf

la mine in scoala erau 3.nu te contrazic dar poate difera de la o institutie la alta