| LysaLysa a întrebat:

Cum se fac problemele alea stupide la informatica?(in program pascal) Sunt unele cu: program nu stiu ce, var chestii d-astea. Cum se rezolva ca maine am lucrare la info si sunt bata! Vreau si o explicatie, daca se poate.

Uitati o problema: Se citeste un nr. nat. de 4 cifre. Sa se verifice daca este divizibil cu 9, folosind criteriul urmator:"daca suma unui nr este divizibila cu 9, atunci nr. este divizibil cu 9".

Multumesc anticipat ca macar ai raspuns!:*

Funda+vot+multe multumiri!

3 răspunsuri:
| Quibblo a răspuns:

Daca doresti iti explic eu problema la informatica, de implementat nu stiu in pascal doar in c++, ma poti contacta pe id-ul crazy_lia91 sa iti explic problemahappy

| LarisaRoxxana a răspuns (pentru Quibblo):

Buna, ma poti ajuta si pe mine la o problema in C++ de clasa a Xa?big grin

| Quibblo a răspuns (pentru LarisaRoxxana):

Da,te pot ajuta