| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face o fisa de lectura IN ENGLEZA? Ce trebuie sa scriu sau sa povestesc? Am voie sa imi dau cu parerea sau nu?

Răspuns Câştigător
| Omori a răspuns:

Cand faceam chestia asta, intai scriam un rezumat, dupa caracterizarea unui personaj iar apoi alegeam un citat/fragment/capitol care mi-a placut si-mi spuneam parerea.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

La fel ca si fisa de lectura in romana, normal ca iti poti da cu parerea, opinia ta etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar in romana cum e? Trebuie sa dau detalii despre editura, nr pagini etc?