| Λndrei a întrebat:

Cum se mai poate scrie 1+sin2x?
Tre sa rezolv o banalitate, integrala din(1+sin2x)/sinx dx si ma enerveaza ca nu mai stiu o formula corespunzatoare pentru numarator.l
As putea totusi sa-l scriu pe sin2x ca 2sinxcosx, sa separ in 2 paranteze si ramana una 1/sinx.Cat e integrala din 1/sinx,(asta o pot face dar cu artificii..formula simpla e cu sinx la patrat)?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Totusi, daca este o banalitate, de ce intrebi? Intr-adevar, pentru cei ce stiu putina analiza matematica, problema este destul de banala, dar acestia nu intreaba.