| Larisukaaa a întrebat:

Cum se numesc oamenii dintongueiatra-neamt, Targu-Jiu, Cipru, Madrid, Monaco si Costa Rica? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt nume proprii de localitati, care pot fi asociate cu locuitorii lor, dar sunt şi nume care nu pot cum ar fi cei din Piatra Neamt si Tg. Jiu.
Pentru celalalte denumiri : ciprioti(Cipru), madrileni(Madrid), monegaşti( Monaco), costa ricani(Costa Rica)

| Dash a răspuns:

Unchiul meu traieste in Piatra neamt si el se numeste Dumitru laughing

| Limo a răspuns:

Stiuc a cei din piatra neamt se numesc nemţeni si cei din Costa Rica - costa ricani. In rest, nu stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| RooBerrT123 a răspuns:

Nemteni targujieni :X ciprioti madrileni...

| andras14 a răspuns:

Moldoveni,olteni sau gorjeni,ciprioti,madrileni, monacisi costoricani, cred

| Bibii16 a răspuns:

Piatra Neamt- pietreni (cred), Targu Jiu- targujieni, Cipru- ciprioti, Madrid- madrileni, Monaco- monegasti, Costa Rica- costarican

| Ami_Si_Atât_2000 a răspuns:

Piatra nemteni
ciprioti
madrileni
monegasti
costa ricani