| Flowerz a întrebat:

Cum se poate face Screen Print?

Răspuns Câştigător
| InnocentLoovee a răspuns:

Nu ai precizat ce ai, calculator sau laptop. Daca ai calculator este un buton in dreapta sus pe care scrie prt screen sau ceva-n genu. Daca ai laptop depinde.

4 răspunsuri:
| Fallen4Angels a răspuns:

Pai apesi butonul Print Screen si pe urma intri in Paint si apesi Ctrl+v si dai save si gata poza!

| Furnicutza a răspuns:

Mergi pe imagine. Apesi simultan Fn(functia) cu tasta prt scr. Apoi mergi la paint si dai ctrl v

| Furnicutza a răspuns:

La calculator idem, dar fara tasta Fn.Acolo apesi doar tasta PrtScr si dai ctrl v sau click dreapta paste in paint.

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna IzabelGaga!
Un print screen se face cu ajutorul tastei " Print Screen SysRq" care se afla un pic mai sus de sageti, sau mai simplu in partea dreapta a butonului cu care stergi ceea ce scrii.
Daca vrei sa pui poza de exemplu pe TPU. apesi "Print Screen SysRq" de unde am zis eu, mergi in :
Start -All programs ( toate programele) - Accesories - Paint. Acolo apesi odata click si dupa apesi Ctrl + V sau Click dreapta pe mouse si Paste sau Lipire!