| sezekamonday a întrebat:

Cum se procedeaza cu cei ce raman corigenti la 3 materii, adica stiu ca repeta anul dar cum se procedeaza anul acesta?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La un număr de trei corigențe, rămâi repetent.
Cum să se procedeze? Repeți anul! Dacă ți-e jenă, te poți transfera la o altă școală.
Sper ca, de acum înainte, să te ții de învățătură, să nu îmbătrânești pe băncile școlii.

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar daca pierzi trei capre ti se retrage titlul de caprar sau esti transferat la oi?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa se procedeze? Repeta anul asa cum ai zis si tu. Asta desigur, daca sunt corigenti pe vara si nu doar pe un semestru.