| Daniela0697 a întrebat:

Cum se rezola problemele de clasa a 8 a la chimie cele cu reactii? NU le inteleg deloc.

4 răspunsuri:
| kidDiana a răspuns:

Pai trebuie sa stii mai intai reactile:de dublu schimb, combinare etc.si apoi sa rezolvi.

| Daniela0697 explică (pentru Smileyouarebeautiful):

Am vazut ca ultimul link este un test de clasa a 7 a. Da, stiu ca reactiile se fac in clasa a 7a numai ca eu sunt in clasa a8a si nu ma descurc la problemele cu reactii. Asa stiu ca fac o reactie sa o egalez. Si mai ales cand imi spune: O substanta se combina cu o alta si apoi nu stiu cati moli are afla gramele si asa mai departe...big grin

| SEDIU a răspuns:

Nu ie chiar atat de greu zi-mi o reactie si tio explic eu.OK?