| denisFlafi a întrebat:

Cum se spune la foisor in engleza? urgent:3

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Turret.

| valentingb a răspuns:

Cu sensul de : cerdac-pergola, chiosc-booth, frunzar-arbour. Iar tu vei folosi "pavilion", pentru ca are sens multiplu.

| TAzOVsKY a răspuns:

Pavilion, bow window, compartment, niche, nook, opening, oriel, recess, aperture, bay, bay window, bow, casement, dormer, fanlight, fenestella, fenestra, fenestration, jalousie, lancet, lucarne, lunette, lunette window, mullioned, oriel, picture window, porthole, rose window, skylight
O zi faina!

| M4riusT a răspuns:

Tower.

| teodoraandreea a răspuns:

Se spune tower

| Lyvyw a răspuns:

Tower nai google?

| Roxi25 a răspuns:

Tower

| denisFlafi explică:

Mda. nici una din cele spuse din voi. am aflat pana la urma de la profa de engleza. se spune GAZIBO big grin e din engleza americana. Mersi oricum:*

| Zbenta a răspuns:

Tower. imi dai fundita? :d

| sqrpio a răspuns:

Pavilion - umbrar