| LegoLegolas a întrebat:

Cum vi s-a părut evaluarea națională la română? Și ce profiluri să-mi aleg dacă îmi place matematica și mai puțin româna?

4 răspunsuri:
| Lαrisα a răspuns:

Examenul mi s-a parut destul de greu. Daca iti place matematica, te poti duce la un liceu cu profil real.

| RawBlack a răspuns:

Dacă îţi place matematica, du-te pe Mate-Info, informatica e matematică pură. Evaluarea mi s-a părut sincer cam dificilă... vor fi note destul de mici, puteam lua 9.70, am greşit la măsură şi nota a scăzut cu mult...

| LegoLegolas explică (pentru RawBlack):

Eu fiind din Cluj, ultimele medii de admitere din 2013 la liceurile de mate-info sunt mari (8, 96 cea mai mica). Eu anticipez ca media mea de admitere va fi in jurul notei 7, fiindca la romana nu m-am descurcat foarte bine. Se poate sa am o sansa la mate-info? Dar la economic?

| Idc12345 a răspuns (pentru RawBlack):

Si eu exact la feeelstraight face