| SingleForOne a întrebat:

Cunoaste cineva daca pe diploma de licenta va scrie forma de învățământ "ID/IF" sau nu?
Din colegi si personalul facultatii, părerile sunt împărțite. La UAIC, ma refer.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca va scrie. Daca nu scria crezi ca mai erau atatia care sa se chinuie sa mearga zi de zi la facultate in loc sa se inscrie la ID si sa stea acasa?

| elemonis a răspuns:

Buna.
Din cate stiu pe diploma se specifica forma de invatamant.
De exemplu sunt concursuri unde se cere expres facultate la Zi, nu la FR(frecventa redusa) sau ID (invatamant la distanta). De asemenea, altfel cred ca se invata cand esti la Zi/FR/ID. De exemplu la FR si ID nu se face practica de specialitate, pe cand la ZI se face practica de specialitate. Ma refer atat la numarul de ore de studiu individual cat si la facultate si la programa pentru fiecare forma de invatamant.
Informatiile pe care le-am mentionat mai sus sunt in general, nu ma refer la o facultate anume.

| Yparisa a răspuns:

Da, scrie.

Întrebări recente