| SergiuNico a întrebat:

Am si eu o intrebare despre invatamantul la ZI si cel la Frecventa Redusa/Distanta.

1. Pe diploma de licenta (ASE) o sa scrie la ce forma de invatamant am fost?
2. Ma afecteaza cu ceva daca scrie ID/IFR la angajare?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

O sa scrie și pe diploma de absolvire și pe lucrarea de licența, chiar și pe panglica de absolvire.
Angajatorul tinde sa prefere pe cei care au făcut la zi, dar nu e exclus sa te angajeze.
Te afectează in sensul in care nu o sa înveți nimic, cât de mult ai putea sa înveți dacă te duci doar sâmbătă la facultate? O facultate se face fiind prezent zi de zi la cursuri, seminarii, proiecte, de asta angajatorii sunt sceptici, ei caută oameni buni pentru postul ala, nu caută diplome.
Asta dacă nu ai pile, atunci treaba cu angajarea pe care am zis-o eu nu prea mai e valabilă.

| sofisis a răspuns:

Subscriu cu ce s-a scris mai sus. Scrie pe diploma si da, te afecteaza cat de cat. Depinde cum iti e norocul. Mai bine mergi la zi. ASE-ul este permisiv la capitolul prezenta. Mai dai cand si cand peste cate un idiot, dar rar