| anonim_4396 a întrebat:

Cunoaste cineva limba germana? Am nevoie de traducerea unui text dintr-un ziar clujean numit Gutenberger. Textul este destul de mare dar nu necesita cunostinte speciale de germana.Cine ma poate ajuta i-as fi recunoscator. Va multumesc!

8 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Pai da si tu textul.

| LaTulipeNoire a răspuns:

Ma puteti gasi la id-ul crs_costel

Am sa precizez aici cine va traduce textul.Multumesc mult!

| LaTulipeNoire a răspuns:

Nimeni nu ma poate ajuta?

| Lolll a răspuns:

Da textul.Ma rpicep foarte bine la germana.big grin

| SPYRYT a răspuns:

Foloseste google translate, selectezi din germana in romana scrii textul si gata
http://translate.google.com/ SUCCES

| IoanaIo a răspuns:

Poţi să traduci cu google oh go on

| Codrynutza a răspuns:

Eu stiu germana! Daca mi-ai da textul, in 10 minute ti-l pot traduce corect!

| LaTulipeNoire a răspuns (pentru Codrynutza):

Ma poti contacta la id-ul crs_costel. Multumesc pentru ajutor! Precizez ca e destul de lungut, sau doar asa pare fiindca e scris pe coloane.