| CiubotariuAndrei a întrebat:

Cunoaște cineva o explicație plauzibilă pentru efectul sufletului (atunci când îți poți vedea propriul suflet în oglindă, sau sufletele altor persoane la câțiva centimetri înafara corpului)?
Înainte aveam impresia ca mi se pare când vedeam oameni cum incep sa se departeze câțiva cm în afara propriului corp, astăzi când mă uitam in oglindă, am vazut ca mai am un rând de dinți în față mai transparenți si când am băgat degetul sa ii ating, simțeam o senzație ciudată în gura, ca mai apoi să mă doară dinții supusi experimentului.
Îmi poate explica cineva?

6 răspunsuri:
| inflicted a răspuns:

Nu te mai droga

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate. Se numește autoscopie. Caută pe prietenul tău Google.

| Ineys a răspuns:

Halucinatii.

| StrongHeart a răspuns:

Daca te uiti perioade lungi in oglinda concentrat intr-un punct anume, o sa vezi ca fata ta se deformeaza, este o iluzie optica probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| graworu a răspuns:

Explicatia stiintifica ar fi ca oglinda este denivelata ceea ce face reflexia sa fie decalata, iar faptul ca te-au durut dintii este un placebo creat de creier.

Explicatia adevarata este ca ai fost ales de cel de sus datorita vietii tale, foloseste-ti aceasta abilitate pentru a ajuta oamenii cu sufletul prea deplasat.