| anonim_4396 a întrebat:

Daca Adam si Eva erau albii cum exista acum oameni negrii?

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Primii oameni ai Terrei au fost negri si au vietuit in Africa.Pe masura ce conditiile de mediu s-au schimbat, au migrat spre Europa si Asia. Pigmentul pielii s-a modificat si astfel au aparut rasele umane.

mira
| mira a răspuns:

Primii oameni ai Terrei au fost negri si au vietuit in Africa.Pe masura ce conditiile lor de trai s-au schimbat, s-au vazut nevoiti sa migreze, unii spre Europa de astazi iar altii spre Asia.Treptat pielea lor s-a depigmentat si astfel au aparut rasele umane.

| Arthur a răspuns:

Este o falsă problemă. Organismul uman aşa a fost conceput să fie adaptabil la mediu. Culoarea pielii e pur şi simplu autoprotecţie la mediu înconjurător.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Au evoluat si s-au diversificat.

| selef a răspuns:

Eva s-a incurcat si cu un negru.

| Hombre a răspuns:

Biblia nu face nici o referire la culoarea omului. Ultimele cercetari de cand sa descoperit ADN se spune ca Adam este din Africa. Migratia speciei umane a comportat modificrea culori pielii functie de zona.

lolita
| lolita a răspuns:

Unde scrie ca erau albi?

| alex2009 a răspuns:

In Biblie nu scrie acest lucru dar se presupune ca Adam si Eva ar fi avut si celule pentru pielea neagra si cea albe pentru cei albi.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Asta DA intrebare :]]

| unu a răspuns:

S-au bronzat.

| LoLo a răspuns:

Pffflaughing...esti tarelaughing

| trololololol a răspuns:

Ahahahahaha te iubesc
Pai na, gandeste-te ca Noe a strans cate 2 animale din fiecare si le-a pus pe o barca uriasa. rolling on the floor
Ne trebuie oameni ca tine, care gandesc. Mai pune intrebari din astea, esti tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine-a zis ca erau albi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Biblie nu este scris ce culoare este dar culoarea daca stam sa o luam in mod stiintific oamenii au culori diferite din cauza diferentelor de temperatura adica in africa sunt temperaturi ridicate tu daca stai la soare ca sa dac exemplu tene putin de logica si cred ca ti-ai dat seama de ceea ce am vrut sa spun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca Adam si Eva erau negri si au emigrat spre Europa si Asia si pielea sa depigmentat cum au aparut asiaticii si aici ma refer la ochi - ochii tot din cauze climaterice sau alungit? happyhappyhappy Ca va vad destepti pe aici...

| demonangel37 a răspuns:

In Biblie nu este scris ce culoare este dar culoarea daca stam sa o luam in mod stiintific oamenii au culori diferite din cauza diferentelor de temperatura adika in africa sunt temperaturi ridicate tu daca stai la soare ca sa dac exemplu tene putin de logica si cred ca ti-ai dat seama de ceea ce am vrut sa spun

| Aia cu cap mare a răspuns:

So vopsit?laughing

| mihai_6493 a răspuns:

Raspuns stiintific: e ceva legat de gene recesive si dominante. daca un caucazian si o negresa au copii, nu iese dalmatian. depinde de genele lor.
raspuns biblic: cine a zis ca erau albi? poate era unu' alb si celalalt negru laughing bafta!

| SooSang a răspuns:

Amuzant... dar biblia nu trebuie luata exact.