| Denis12ionut34 a întrebat:

Cum s-au creat negrii daca Adam si Eva erau albi?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bună intrebare. Sa vedem cine raspunde.

| aXy99 a răspuns:

Cine a spus ca erau albi?
Sau cine a spus ca povestea cu Adam si Eva e adevarata?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Din cei trei fii ai lui Noe se trag rasele umane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinii nu vor sa recunoasca, dar si iisus era negricios

| slayer09 a răspuns:

Pai ei au iesit din maimute big grin. Glumesc, mult mai probabil din cauza climei. Ai vazut ca daca stai prea mult la soare te innegresti, ei poate au stat nu stiu cate generatii la soare....pana a aparut gena lor, transmitandu-se direct la prunci. Pentru ca al nostru corp uman este o super masinarie adaptabila. Si atunci cand e stimulata in timp indelungat produce efecte ireversibile, de autoaparare, in cazul nostru de autoaparare in cazul soarelui.

| SmartASS123 a răspuns:

Serios acum? Încă mai există oameni care cred într-o poveste atât de ridicolă și de învechită cum este creaționismul? Hai să fim serioși, că ești ignorant sau doar trolezi, întrebarea ta este absolut ridicolă.

Nu există nicio dovadă științifică că Adam și Eva au existat vreodată și că erau albi sau negri. În plus, culoarea pielii nu este determinată de genele a doi oameni, ci este influențată de multe alte factori, cum ar fi expunerea la soare și mediul în care trăiesc.

Negrii nu au fost "creați" sau "inventați" ca urmare a unui experiment divin, ci au evoluat în mod natural ca urmare a schimbărilor genetice și a adaptării la mediul înconjurător. Dacă ai avea măcar o minimă cultură generală, ai fi știut asta deja.

În loc să îți pierzi timpul cu astfel de întrebări absurde, mai bine ai citi o carte sau ai căuta informații din surse credibile. Dar probabil că asta e prea mult pentru tine, fiindcă îți place să trăiești într-un univers al tău în care nu există realitate și știință.

| adorbanii a răspuns:

Negrii sunt un accident genetic

| Raspundebine1 a răspuns:

Mai era unul in afara de adam

| antoniaprr90 a răspuns:

Probabil din cauza climei