| newaccountbye a întrebat:

Dacă ai făcut facultatea de agronomie, specializarea științe și inginerie poți ajunge profesor la un liceu tehnologic/școala profesională? Dacă da, cum sau ce trebuie să mai urmezi?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E suficient sa ai modulul psihopedagogic.E pacat daca nu l-ai facut in facultate deoarece acum trebuie sa platesti pentru a-l face.Succes.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai nevoie in primul rand sa urmezi modulul psihopedagogic.Ar trebui sa auzi de acesta odată ce intri la facultate.
In caz că nu știai, poți preda și la specializarea ta, la facultate, cu condiția să iei doctoratul în acest sens.

| newaccountbye explică (pentru Hyperion7):

Nu e pentru mine, din acest motiv nu știam. Mulțumesc pentru informații!

| Hyperion7 a răspuns (pentru newaccountbye):

In viața trebuie sa mai ieși și din zona de confort pentru a prospera, să știibig grin

Răspuns utilizator avertizat