| Solix a întrebat:

Daca ai pensie de boala(sau de invaliditate) pot face /pot urma o postliceala?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! N-are nici o legatura pensia cu invatatul. Mai apoi este problema. Daca este o pensie pentru handicap nu te poti angajat dect pe numarul de ore la care ai dreptul. Pentru persoanele cu handicap permanent este o alta regula. Firmele care au peste 50 de angajati sunt obligate sa angajeze macar 4% din personal din randul persoanelor cu handicap.