| Borcea_Alin_1981 a întrebat:

Dacă am avut nota la purtare 9 pe semestrul al 2 Lea în clasa a 7 pot întra la liceu? Pls răspundeti

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti intra, este prea putin importanta o medie semestriala de 9 la purtare.

| Borcea_Alin_1981 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult m ai scăpat de multe emoții laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cum ar fi dacă toți cu nota scăzută la purtare să nu intre la liceu? Cred că doar la liceul militar nu poți intra cu 9. Doar dacă era 6 sau sub era o problemă. Totuși, ai grijă, știu și eu cum se scad mediile în școlile generală, majoritatea au 10. Faptul că ai avut media scăzută e destul de rău, nu te afectează în mod direct, dar posibil să fi făcut ceva destul de nasol, deoarece foarte rar se scad notele la purtare. Vezi ce faci!