| Nastia a întrebat:

Daca am dureri si urinez des cand ma apropi de vreun frigider in supermarketuri sau acasa ce am? Sunt racita la ovare? ce medicamente sa mai iau? am luat cuminol o vreme indelungata insa nu prea isi mai face efectul saue de scurta durata.

11 răspunsuri:
| Nastia explică:

Am pus intrebarea aici pentru ca e vizitata mai des.

| gigel68 a răspuns:

Consulta un medic. unele medicamente nu se iau din auzite.

| justitiarul a răspuns:

@Smith tot amarastean ai ramas ma? Te certi cu pustii pe net, i-ai luat locul Brigaelei? Pustiul asta de la inceput si-a spus varsta aici.Anul trecut avea 15 iar acum... logic ar trebui sa aiba 16. Tu stii sa numeri doar din doi in doi? Ti-a intrat cerebelul la apa?
Mademoiselle tu de ce nu mergi la medic mai fata? Infectiile urinare netratate duc la insuficienta renala.Ce mai astepti?

| plasticsmile a răspuns:

Este posibil sa ai o raceala jos dar ar fi bine sa te duci la un control sa iti dea tratament si sa nu astepti sa treaca de la sine pentru ca poate nu va trece si se va agrava

| brandiburu a răspuns:

Pentru asta exista medici.
Eu iti pot recomanda medicamentele pe care le ia sotia mea cand are astfel de probleme insa fiecare corp are imunitatea si modul sau de a raspunde diferit la medicamente, fiecare are un alt istoric medical.

Du-te frumos la urologie (parca asa se chema), vorbeste cu un medic acolo si gata. Sau du-te la o clinica particulara, daca nu te strange prea tare buzunarul.

| Ezyo a răspuns:

Urinal Akut ar fi o solutie happy

| Ezyo a răspuns:

Mai am o varianta, poate e cam tarziu, dar incearca asta.Fa o cura cu ceai de coada soricelului,(fara zahar)dupa 1-2 pahare/zi vezi rezultatul.happy

| NyCoLeTaaa a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie si iti va spune ce sa faci. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta, suntem interesati sa te ajutam, insa nu la sectiunea asta deoarece zilele astea e vizitata mai multi de elevii de la bac si de problemele lor! Pentru asta a si fost pusa daca stau sa ma gandesc mai bine!
Pune intrebarile de sanatate la Sanatate, fiindca aici nu o sa primesti raspunsuri bune si poate faci si o prostie de la cele spuse de cei de aici (care sunt majoritatea copii)!
Asa ca invata sa te orientezi pe site-ul asta spre binele tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@CristinaSiOmulețiiVerziChiarExista am 16 ani nenea!
Niciuna din cele mentionate de tine nu corespund vietii mele! Pe de alta parte nu m-am adresat tie cu raspunsul meu! Asa ca nu stiu ce te-a vizat in mod special! Probabil nebagarea in seama!
In fine, nu ma cert cu tine!
O zi verde sa ai!winking
P.S.: @Mademoiselle sectiunea cea mai vizitata e Dragoste&Sex sau Adolescenti! Si am spus ca e spre binele tau sa pui intrebarea la Sanatate deoarece dupa cum vezi nu ai primit (din punctul meu de vedere) raspunsuri pe masura asteptarilor tale! Ori la Sanatate e mai frecventata de oameni adulti si cu, cunostinte mai vaste!
Dar depinde si cat de serioasa era intrebarea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@CristinaSiOmulețiiVerziChiarExista cred ca nici macar nu mi-ai citit raspunsul!
Dar nici nu iti mai raspund!
O zi bio sa ai!winking