| Constantinescu_Sebastian_2001 a întrebat:

Daca am inceput Facultatea de Farmacie si sunt la fara taxa...dar anul urmator ma duc la Medicina Dentara cu taxa...mai este valabila optiunea de a trece din anul 2 la fara taxa daca am note bune?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Ești obligat să faci taxa perioada de timp cât ai fost la buget în cealaltă facultate.
Un an de buget = un an de taxă
Evident, depinde de medii, însă dacă are medii mari, pe restul îi poate face la buget.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da. Se poate, inclusiv e posibil să fii la buget în primul an ( unele universități acceptă să alegi anul de taxă )
Va trebui să duci la înscrierea dosarului pentru concurs și o adeverință de la facultatea la care ai fost în care va scrie câți ani ai fost la buget și dacă ai luat sau nu bursă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, dar trebuie sa platesti un an, anul 2

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie neapărat să întrebi la secretariat, pentru că fiecare facultate are alte reguli. Am înțeles că dacă treci la alta specializare ești automat la taxa, nu știu dacă mai apoi te poți schimba. Plus că ți se echivalează doar unele materii, și va trebui sa dai la aproape toate disciplinele examen. Farmacia este foarte frumoasă și iti vei găsi cu siguranță și un loc de munca bine plătit happy trebuie sa ai putina răbdare până în anul 3, când se fac materii de specialitate, sa vezi că vei invata cu drag happy

| zurick a răspuns (pentru WhiteLife):

Ești obligat să faci taxa perioada de timp cât ai fost la buget în cealaltă facultate.
Un an de buget = un an de taxă
Evident, depinde de medii, însă dacă are medii mari, pe restul îi poate face la buget.