| Granyeet a întrebat:

STUDENTI!

Salut! Sunt viitor student si nu inteleg cum functioneaza confirmarea locurilor la facultate. Am fost deja admis la multiple facultati si sunt rugat sa merg fizic ca sa depun diploma de BAC pentru a confirma locul, insa nu am aflat inca toate rezultatele, ca sa imi pot da seama la care din ele vreau sa merg. Ce se intampla daca confirm locul? Ma pot retrage in momentul in care aflu ca am intrat la alta facultate sau odata ce ai confirmat un loc ramai acolo? Gracias.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti confirma locurile ducand o copie legalizata a diplomei de bac pana afli rezultatele de la celelalte facultati. Apoi te poti retrage fara alte explicatii.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la facultatea care vrei sa o faci si confirmi locul, apoi mergi la celelalte facultati si-ti retragi dosarele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce înseamnă acea confirmare din punct de vedere financiar și legal.

| Lioana a răspuns:

Poti sa te retragi in orice moment de la facultate dar e mai bine daca poti astepta pana primesti toate rezultatele si sa mergi la cea care te interesează cu adevărat.