| jeonghwan a întrebat:

Daca am intrat la profilul filologie pot intra la facultatea de informatica sau pot sa ma mult pe profilul mate-info din respectivul liceu?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din pacate da, te lasa sa te muti de la anul cu diferente. Depinde acum si cat e diferenta de medie intre clase, trebuie sa ai mai mare media decat a ultimului din clasa. Dar serios, daca stiai ca vrei la facultatea de informatica, de ce naiba ai pus filologie ca optiune?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| AC4S4 a răspuns:

Ca sa intri la facultatea de informatica dai examen la Informatica sau Matematica (M_mate-info). Deci va trebuie sa te pregatesti in particular ca nu prea faci la filologie aceste materii.
Poti sa te muti la mate-info din clasa a Xa, vei da diferente la Matematica, Informatica, Fizica, Chimie, Biologie.

| jeonghwan explică:

Am pus mai multe optiuni si asta a cazut -_-