| AsdAdf a întrebat:

Salut. Am picat bacul la istorie in sesiunea de vara, dar am promovat la romana si geografie. In august trebuie sa dau din nou la istorie, insa ma gândeam sa dau si proba la romana (chiar daca am obținut nota de trecere) si sa-mi fie recunoscută doar nota de la geografie. Pot sa fac lucrul acesta? Am auzit prin diferite parti ca as putea, in timp ce altii spuneau ca trebuie sa le dau din nou pe toate daca optez sa susțin iar proba la romana. Stie cineva un răspuns concret?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.
In cererea de inscriere la urmatoarea sesiune vei solicita sustii examenul la romana si istorie si sa-ti fie recunoscuta nota de la geografie.