| DianaMarcu a întrebat:

Daca am media de la Bac 7, 03 am sanse sa intru la ASE (management, marketing, cibernetica, comert, la o facultate din acestea)? Stiti daca trebuie sa fac dosar la toate facultatile in parte la care vreau sa ma inscriu, sau un singur dosar e valabil la toate facultatile la care ma inscriu din cadrul ASE?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi mediile din 2013 la linkul următor :
http://www.studentie.ro/......e-admitere

Ai nevoie de un SINGUR dosar, dar plăteşti taxă de înscriere SUPLIMENTARĂ!

"17. Aduc mai multe dosare dacă mă înscriu la mai multe facultăţi din ASE?

Chiar dacă mă înscriu la mai multe facultăţi din cadrul ASE, un singur dosar şi un singur set de acte este suficient pentru înscriere (dar achit taxa de înscriere în funcţie de numărul de opţiuni).

6. Ce taxe de înscriere şi de şcolarizare se cer?

La învăţământul de licenţă cu frecvenţătaxa de înscriere este de 100 lei. În această taxă sunt incluse primele două opţiuni. Candidaţii care vor să îşi exprime mai mult de două opţiuni vor plăti, în plus, câte 25 lei pentru fiecare opţiune exprimată. Opţiunea este facultatea şi forma de finanţare (aceeaşi facultate la buget + taxă reprezintă două opţiuni). Candidaţii au toate opţiunile exprimate notate pe fişa de înscriere şi pe baza acestora intră în concurs. După închierea perioadei de înscriere opţiunile şi ordinea lor nu mai pot fi modificate.
La învăţământul la distanţă taxa de î nscriere este unică, de 100 lei, indiferent de numărul opţiunilor solicitate de către candidat. La învăţământul la distanţă sunt numai locuri cu taxă. " - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2014/licenta.asp?metodologie=3

Toate cele bune.

| rdlcristi a răspuns:

Eu spun ca ai sanse sa intri la taxa....si eu sunt in aceeasi situatie dar ca eu am 6, 88 la bac... iti trebuie numai un dosar