| David666 a întrebat:

Dacă am media la matematică 5 pe primul semestru și 4 pe al doilea semestru, rămân corigent?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai media de minim 6 pe al doilea semestru, pentru a nu ramane corigent.
Nu trebuie sa faci mare efort si vei putea avea!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, inseaman ca te lasa corijent cu media 4.50

| Mosotti a răspuns:

Ramai, ca nu se rotunjeste la semestre, trebuie sa iei min 5 si pe al doilea.

| Catrice a răspuns:

Aia e, te duci la școală în vacanta sa treci clasahee hee

| Frank51 a răspuns:

Am terminat generala în anul 2009, pe atunci nu se rotunjea media dintre semestre, daca încă este așa, rămâi corigent.

| Lioana a răspuns:

Da. Ramai corigent. Ai nevoie de media 5 pe semestrul acesta ca sa treci.

| Lukasssz a răspuns:

Corijent crying

| NunuNini a răspuns:

Da, cu siguranta.

| user0010 a răspuns:

Rămâi corigent, deoarece media ta va fi 4, 50 și nu se va rotunji.

| Allemando a răspuns:

Nu se rotunjește. Trebuie să ai cel puțin 5. Dacă ai 4.99 și 5 pe primul semestru, îți iese 4.995, adică tot corigent laughing
Dacă ai mai puțin de 5 pe primul, trebuie să ai cel puțin 6 pe al doilea. Altfel, poți să îți înveți peste vară, să iei la corigență 10 și ai media 10, bursă, de toate laughing laughing laughing

| Antimanele104 a răspuns:

Da, rămâi. Media finală nu se rotunjește, vei avea media 4, 50. Pentru a nu rămâne corigent, trebuie să ai media finală de pe cele două semestre egală cu minim 5.

| 19Mary19 a răspuns:

În mod normal, nu. Media este 4, 50 adică, rotunjita, 5.

| NunuNini a răspuns (pentru 19Mary19):

Nu e obligatoriu sa fie rotunjita!

| hibitch097 a răspuns (pentru 19Mary19):

Media anuală la o materie de pe doua semestre nu se rotunjește

| nuiweg a răspuns:

Da, iti trebuie cel putin 5 si pe al doilea!