| Anonim1289378 a întrebat:

Daca am picat bacul cu nota 6 50 la mate si 5 si ceva la celalalte doua, se considera ca am picat la cele doua si trebuie sa dau doar la ele inca odata bacul? De asemenea cum a fost anul acesta la competente, mai trebuie date inca odata competentele si oralul daca am nota maxima la ele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai obtinut peste 5 la ambele materii nu este obligatoriu sa sustii examenul la ambele, cel mai bine il sustii la materia unde crezi ca o sa obtii cel putin cca 7, in asa fel incat sa obtii media, la cele 3 materii, cel putin 6.
Nu mai trebuie sa sustii competentele.
In cererea de inscriere la examen vei solicita sa-ti fie recunoscuta nota la matematica (daca vrei sa sustii examenul la celelalte 2 materii) sau la matematica si inca o materie (daca vrei sa sustii examenul numai la una).

1 răspuns:
| Celestina003 a răspuns:

Competențele nu le dai iar, doar peste 3-4 ani dacă nu ai luat bacul.