| Luiza_4305 a întrebat:

Daca ar fi sa va implicati pentru. edificarea Romaniei si scoaterea societatii de sub letargie, v-ati implica? si cum ati proceda?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da.Pe baza unui program clar, inteligent si onest.

| hândel a răspuns:

Bine scris eu_o_mare_enigma/scootsie. Ciuperca, fungusul problemelor noastre, a poporului si ale tarii sunt parlamentarii care nu-si fac datoria. Oricat m-as implica, degeaba. Atata timp cat alora de la putere nu le pasa, nu vor sa lupte pentru. interesele poporului si ale tarii, ci numai pentru. interesele lor personale, orice as face eu, o particula de praf in calea lor, ar fi complet inutil.

| Cryssy a răspuns:

Poate m-as implica...nu stiu...

| scootsie a răspuns:

Chiar crezi ca ar conta implicarea noastra? Nu vezi ca tot ce se face e dupa mintile celor ce detin puterea si in interesul lor? Ne storc de taxe si impozite ca buzunarul lor sa fie doldora de bani, ne sanctioneaza pe sosele ca banii nostri sa intre in conturile lor, ne dau in somaj ca sa le ramana lor cat mai multi bani...De ce nu reduc si salariile lor, banii de buzunar sau pensiile lor?
Suntem ca in sclavagism, muncim pentru ei... Vrei sa mai continui? Nu ma provoca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma implic eu? pai guvernantii de ce isi mai iau banii? sa munceasca si sa scoata Romania din asa zisa letargie la care faci referire, daca nu, sa lase pe altii mai capabili.