| pdannysan13 a întrebat:

Daca cineva face facultatea de matematica sau matematica-informatica, atunci poate deveni doar profesor?
Ce alte oportunitati are?

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Pai si ca sa devii profesor, trebuie sa faci un curs, deci nu e de ajuns facultatea. Si nu cred ca e singura optiune, poti sa devii programator, sau cu matematica, poate ceva de genul matematician, cercetator. Nu stiu, totusi cred ca e tare greu acolo.

1 răspuns:
| Laue a răspuns:

Aproape fiecare firma din lumea asta are nevoie de un programator. Ai putea sa lucrezi la o firma pe salariu, sau sa fii "freelancer", adica sa mergi de la firma la firma si sa fii platit la proiect.