| Adyiasi96 a întrebat:

Pot deveni profesor de matematica daca termin Facultatea de Matematica si Informatica, specializarea Informatica si modulul pedagogic?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da

| sierra1 a răspuns:

De mate poți dar NECALIFICAT

| ReddY25 a răspuns:

Da

| carevaescu a răspuns:

Vrei sa predai si la liceu? Daca da, cred ca iti va trebui si master.

| Aditu94 a răspuns:

Poti deveni profesor doar daca ai urmat un curs de pedagogie, prin care sa ti se ateste dreptul ca esti capabil sa inveti si pe altii ce tu ai similat in baza unui examen, a unei testari. Asa avand doar facultatea, nu este plauzibil..bine poate pentru anumite ramuri ale invatamantului.