| keops9968 a întrebat:

Daca dau examen de admitere la farmacie, pot sa invat materia numai din manuale sau imi trebuie si meditator (la chimie, biologie etc.)? Vreau sa intru la fara plata.

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Pai asta depinde numai de tine.
Examenul se va da numai din materia care se afla in manual, nimic in plus numai ca pot fi unele notiuni mai greu de inteles si din cauza asta multi opteaza pentru un meditator.
Parerea mea e ca daca ai facut chimie in liceu si ti-a mai trecut totusi ceva pe la ureche, poti invata si singur dar daca esti de la filologie si nu ai facut chimie in liceu ar fi bine sa-ti pui meditator ca sa intelegi bine toate notiunile si sa inveti logic.
La bio nu are sens sa iti pui meditatii ca acolo e pur si simplu totul de tocit din manual si un prof nu ar face altceva decat sa iti citeasca si sa iti mai spuna odata ce este scris acolo.