| Marinake a întrebat:

Daca dau la liceu pe profil mate-info intensiv informatica fara sa am multe cunostinte de matematica voi reusi sa fac ceva?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Trebuie să înveți, ce nu ai învățat, la vremea respectivă, în gimnaziu. Matematica este ca un perete. Dacă lipsesc prea multe cărămizi jos, există și riscul, să se prăbușească.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar chiar cine te oprește să înveți matematică?

| MMihai a răspuns:

Unde este cetățeanul cu mitraliera, care nu îți permite să înveți Matematică și te amenință că te omoară, dacă cumva te apuci să înveți Matematică?

| Narcis2007 a răspuns:

Eu am fost bun in generala la matematica.sunt la profilu asta si de abia daca am media 6 la mate... daca te pui pe invatat zdravan vei face dar nu garantez...

| Mirel_8882 a răspuns:

E foarte greu, se baga mate adevarata nu prosti de generala, daca nu ai avut minim 8-9 in generala nu vei face fata!
oricum succes

Mirel

| ileana_5795 a răspuns:

NU!
(bine. depinde si de liceu; daca te apuci de invatat in a9a ai sanse)

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

Daca nu te atrage matematica si esti sigura ca nu vei face fata nu te sfatuiesc sa faci pasul asta.Eu am facut greseala asta si ma chinui sa intru in bac, fiindca am fost tentat de informatica... succeswinking

| KbR a răspuns:

Eu in a 8a am avut 5 de 10 si 10 teza unica. Acum in a 9a si a 10a ma lupt sa am media 5 laughing. Nu e mare chestie liceul e la fel ca in generala doar ca e mai aiurea cu notele.