| AdkVodka a întrebat:

Daca dau la liceu pe profilul filologie pot merge mai desparte la academia de politie? Ce materii dau la bac?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Da bine inteles ca poti sa te duci la academia de politie sa stii ca nu conteaza ce liceu faci sau ce profil asat nu o sa iti afecteze viitorul importanta e facultatea si bac-ul meiile din liceu nici nu conteaza si dai bac la romana, engleza, geo sau istorie la alegere
bft FUNDA?

| AdkVodka explică (pentru 1Q):

Mersi. Asa am auzit si eu mi se pare cel mai logic raspuns.

| 1Q a răspuns (pentru AdkVodka):

Deci funda?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți da ulterior la Academia de Poliție.
Dai teză la română, latină geografie/istorie și o limbă străină (engleză/franceză).
Succes!
Pa, pa.

| Rockefeller a răspuns:

Desigur ca poti sa te duci la academia de politie.
Dai bac la urmatoarele materii: obligatoriu-logica, psihologie, sociologie, economie sau geografie

| 1Q a răspuns (pentru Rockefeller):

Ce vorbesti mah?)))) dai bac la romana, engleza, si istorie sau geogra la alegere

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Bineinteles,
Probele scrise pentru fac. de Politie din cadrul Academiei sunt la Limba Romana, Istorie si o limba Straina (engleza, franceza, germana, rusa, spaniola) la alegere,

Doar daca vrei sa optezi pentru fac. de Pompieri vei avea nevoie de matematica si fizica.