| →ღ♥•þί†ίк•♥ღ←_5819 a întrebat:

Daca este cineva de aici care este la profil de stiinte ale naturii, poate sa`mi spuna cam ce materii sunt, si daca este greu sau nu?

Răspuns Câştigător
| bea_6905 a răspuns:

Pai usor in niciun caz nu e. Desigur, asta depinde de liceu, de profi, si de masura in care esti interesata de aceste materii. Materiile predominante sunt stiintele : biologia, chimia si fizica[3 /saptamana]. Pe langa acestea mai sunt si orele de mate, de obicei 4 pe saptamana. Apoi mai este informatica[pana in a 11a], care este destul de grea, si limbile. Geografie,istorie,sport,muzica, desen, etc mai putin.

1 răspuns:
| Katerina_2750 a răspuns:

Chimie,fizica,matematica,biologie,la greu.si da, este greu daca nu te pricepi la ele.