| anonim_4396 a întrebat:

Cine e la profil de stiintele naturii poate sa imi spuna si mie va rog o parere personala, adica e pine, e greu, ce materii sunt?

7 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii. Hmm... mie imi place chiar foarte mult. Adica ai de invatat nu gluma e mai greu ca toti profesorii de real te streseaza ca trebuie sa mananci chimia, fizica, biologia pe paine si aia de uman la fel.Deci e mai greu ca la sociala/filologie, insa dupa ce termini liceul ai unde sa te duci la facultate.

| Fanatic a răspuns:

Eu is in cl a 10 la stinte ale naturi,daca iti place biologia,chimia si fizica e ok, daca nu, nu prea ai ce cauta acolo.si faci si mate destula

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Am fost la acest profil "Real-Stiinte ale Naturii".
Este greu daca nu iti place Matematica.
5 ore Matematica
4 Fizica
3 Biologie
3/4 Chimie
Acum depinde de tine "ce vrei sa faci / sa devii pe viitor".
Un ex: Daca vrei sa devii profesor de sport nu ti-as recomanda profilul asta/daca vrei sa devii medic 'este numai bun.

| roZatoare a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt buna la mate, chimie, fizica, romana, franceza, engleza si geografie si vreau sa fiu chirurg

| anonim_4396 explică (pentru roZatoare):

Atunci... profilul asta este numai bun pentru tine!

| BlackRose4ever a răspuns:

Sunt la profil sfinte ale naturii...e bine:româna mate fizica bio chimie engleză franceza etc.la mate e mai ușor ca faci m2 mai ușor decât la mate info care fac m1.in rest trebuie sa inveti si ai mai Putin cu 2 ore aprox decât ceilalti

| costelnichita a răspuns:

E bine daca iti place biologia, chimia, fizica, informatica, matematica.