| WayhaughtK a întrebat:

Daca fac Facultate de psihologie aici in tara, voi putea face master sau doctorat in SUA?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In tara noastra nu exista facultate (cu "f" mic) de "apasihologie". Nu vad cum ai putea sa dai master sau doctorat in alta tara!

| Violleta2022 a răspuns:

@ Salontanul:
A vrut sa scrie Psihologie, dar a bagat degetele aiurea si a iesit "apasihologie".

@ WayhaughtSuperCorp
Daca mamica si taticul isi permita sa-ti plateasca un masterat in USA, atunci cu siguranta poti sa-l faci acolo.
Ai cam avea nevoie de 30-40.000 de dolari pe an, sa poti platii Masteratul acolo si sa ai bani de chirie, mancare, m telefon, transport samd.
Sa nu uitam ca masteratele se fac in 4-5 ani, deci, inmulteste cei $30.000 -40.000 cu 4 sau 5 si vei vedea cati bani ai nevoie ca sa faci masteratul acolo.

| WayhaughtK explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa fac pe bursa

| Violleta2022 a răspuns (pentru WayhaughtK):

Nu exista bursa pentru masterat sau doctorat!

| Yurisa a răspuns:

Da