| johnkenedy a întrebat:

Daca fac facultatea acum, daca fac un an si pe urma dintr-o cauza inghet anul, cand voi reveni din nou dupa o perioada de timp, pot trece in anul 2 la facultate sau trebuie sa o iau de la inceput?
La fel aceeasi situatie, daca cumva dupa ce revin vreau sa schimb facultatea, la noua facultate trebuie sa incep de la inceput, sau se recunoaste anul pe care l-am facut la prima facultate.

Răspuns Câştigător
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Da, ești anul 2, la a doua, normal că trebuie să începi din anul 1, nu poți planta caise, și la anul să culegi struguri.

| johnkenedy explică (pentru 1231242):

Deci la prima facultate, daca intrerup si revin, intru in anul 2, dar daca merg la alta facultate trebuie sa incep din anul 1

| 1231242 a răspuns (pentru johnkenedy):

Da