| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac filologie, ce alte facultati in afara de drept as putea urma?

4 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Si eu am facut filologie! Cat despre facultati poti urma orice iti doreste sufletul! Daca ai facut filologie nu esti obligat sa urm ezi o anume facultate! Eu am urmat dreptul si relatii internationale!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

| simf a răspuns:

Litere (Limba si literatura romana, Literatura universala comparata, Comunicare si relatii publice, Studii europene, Biblioteconomie), Limbi Straine, Jurnalism, Psihologie, Sociologie, Teologie...

| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Profilul liceului nu influenteaza alegerea facultatii,daca esti bine pregatit(a) pentru admitere sau stii cu adevarat ce vrei sa faci in viitor.
Optiunile pornesc de la Litere,Limbi straine,Psihologie,Sociologie,Jurnalism,Relatii publice,Filozofie, Teatru si pana la politie, medicina etc.
Succes in viitor! O zi placuta!

| loismaf a răspuns:

Psihologie, Stiinte ale educatiei, Asistenta sociala, Filozofie, Litere, Jurnalism. Dar nu e neaparat sa mergi la astea. Eu am fost la filologie si am avut niste colege care au mers la doctor veterinar si o alta colega la farmacie, care nu au nimica deaface cu filologia. Faza ii ca daca esti hotarat sa mergi la ceva anume din toate astea, filologia te ajuta. Eu sunt la Stiinte ale educatiei si m-a ajutat catusi decat.