| BlueFeeling a întrebat:

Daca fac liceul de arhitectura, pot sa dau la facultate de medicina?

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sigur ca poti, nu conteaza ce liceu ai urmat inainte.

| valentingb a răspuns:

Ai nevoie de diploma de Bacalaureat si de o nota cat mai mare la examenul de admitere. Liceul poate sa fie oarecare, unul de biologie-chimie e cel mai bun pentru ca te ajuta mult, inveti bazele la liceu.

| deeadeea111 a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate dupa ce termini liceul, dar cel mai bine ar fi sa mergi pe bio-chimie

| Klaoody15 a răspuns:

Nu conteaza liceul cu facultatea. Inainte conta... Am prieteni care au facut arhitectura - liceu si la facultate au mers la finante banci.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Nu are legatură liceul cu facultatea. Daca ai aptitudini bune și inveți vei avea o șansa sa te duci la o facultatewinking.
Baftă!

| Weider a răspuns:

N-are legatura liceul cu facultatea.

| Hermyone a răspuns:

Desigur ca da! Nu conteaza liceul...

| robotelu a răspuns:

Cu siguranta, de obicei liceul nu are treaba cu admiterea de la facultate. In schimb mi se pare ca daca obtii spre exemplu aceeasi nota la examen la medicina cu altcineva, cel/cea care are nota de la biologie de la bac mai mare va fi primul, asta daca dai bacu' la bio.