| laurentiu9712 a întrebat:

Daca fac o facultate la specializarea INGINERIE ŞI MANAGEMENT ÎN ALIMENTAŢIA PUBLICĂ ŞI AGROTURISM ies inginer alimentar?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu! --- pentru a profesa ca inginer tehnolog in industria alimentara va trebui sa urmezi o facultate care vizeaza tehnologia alimentelor cum este facultatea de "stiinta si tehnologia alimentelor " din cadrul USAMV -Cluj-Napoca. Daca te intereseaza specializarea "inginerie si management in alimentatie publica si agroturism" de la facultatea de Horticultura din cadrul USAMV Cluj, dupa 4 ani de studii de licenta vei primi titlul de inginer si te vei ocupa de managementul unei pensiuni agroturistice sau a unei cantine, restaurant, bar, pizzerie etc.

| Anonim141297 a răspuns:

Tatăl meu a făcut facultatea de medicină Veterinară și o perioadă a fost inspector alimentar. Nu am mai multe detalii, scuze... sad

| laurentiu9712 explică:

Si aceasta specializare vi se pare una de viitor?

| alessia5158 a răspuns (pentru laurentiu9712):

Eu n-as alege-o.Mi-e greu sa cred ca o pensiune sau o unitate de alimentatie publica ar cauta sa angajeze, pe post de manager, un inginer cu aceasta specializare.