| Radandam a întrebat:

Dacă fac restanțe pe primul semestru, le pot susține pe al doilea semestru din același an din nou?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu chiar, daca nu esti intr-un an terminal, nu. Atunci o sa dai doar cand dau si cei din ani mai mici examenul respectiv. Pentru anii terminali, se mai face o sesiune speciala, pentru a putea sa iti iei examenul inainte de licenta si astfel se poate da si pe semestrul celalalt (dar si aici sunt cateva conditii, cum ar fi numarul de studenti care ar trebui sa sustina acel examen).

Bafta!

| Frank51 a răspuns:

Le poti sustine in sesiunea de restante din toamna sau anul viitor in semestrul 1.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu pentru ca nu mai da nimeni in al doilea semestru examen la materiile din primul semestru. In sesiunea de restante se dau restantele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restantele se dau in sesiunea de restante