| ElSueno a întrebat:

Daca iau bacul, sa zicem cu nota minima, aceasta nota conteaza daca vreau sa intru la Scoala de Jandarmi sau de Agenti de Penitenciar? Sau e de ajuns doar diploma ca sa ma pot inscrie la admitere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a candida la o scoala a MAI conteaza o singura medie din liceu, respectiv media generala la purtare a anilor de liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin 9. In rest trebuie sa indeplinesti conditiile prevazute, inclusiv sa ai diploma de bacalaureat.

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Diploma contează.