| SpiridonBogdan a întrebat:

Daca iau de exemplu nota 9, 50 intr-un test, este obligatoriu ca profesorul să-mi îmi rotunjească nota în favoarea mea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, ramane la latitudine profesorului sa-ti treaca in catalog nota 9 sau 10.
Este obligatorie doar rotunjirea mediei semestriale la o materie, cu maximum 0, 50 puncte in favoarea elevului.

| SpiridonBogdan explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răpuns!

4 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns:

Nu e obligat dar daca dai spaga inclini balanta in favoarea ta.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu, am avut profesori mai severi care rotunjeau în defavoarea, de exemplu 4, 5 era 4 în catalog.

| Whateverrr a răspuns:

Da, de la 50 de sutimi in sus se rotunjeste la nota mai mare.